Základní škola Ronov nad Doubravou

Družina

Pro školní rok 2024/2025 byly do školní družiny přijaty všechny přihlášené děti.

Vychovatelky:

  • Romana Lebdušková
  • Anděla Daruová
  • Veronika Ondráčková

Provozní doba: 

Po-Pa 
6:00 – 7:30, 11:20 – 16:00

Kontakt

773 580 533

Kapacita

85 dětí – 3 oddělení

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 52
Jaro 2024 ve ŠD

Jaro 2024 ve ŠD

Datum: 17. 6. 2024

V letošním roce nás překvapil příchod jarních teplot o něco dříve, což jsme využili k pobytu na školním hřišti, stadionu, k vycházkám. Spoustu času jsme se věnovali mnoha činnostem a dovednostem.

ŠKOLNÍ DRUŽINA SPORTUJE

ŠKOLNÍ DRUŽINA SPORTUJE

Datum: 14. 5. 2024

V pondělí 6. května se družina zapojila do akce Sportovní den mládeže. Děti si na místním hřišti pod vedením profesionálního trenéra Mgr. Jana Váni vyzkoušely aktivity v týmových hrách (fotbal, florbal a házená). Poměřily tak své pohybové schopnosti a dovednosti a skvěle si zasoutěžily.

AKTIVITY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

AKTIVITY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 21. 3. 2024

Naše školní družina se zapojila do projektu OP JAK, který se zaměřuje na podporu inovativního vzdělávání žáků.

PŘÍRODOVĚDNÝ PROGRAM PRO ŠKOLNÍ DRUŽINU

PŘÍRODOVĚDNÝ PROGRAM PRO ŠKOLNÍ DRUŽINU

Datum: 19. 3. 2024

Ve čtvrtek 7. 3. 2024 navštívil školní družinu pan Jakub Rychter z Obory Žleby s přírodovědným programem „Noční život zvířat“. Představil dětem, s jakými tvory by se mohly setkat, kdyby po setmění pozorovaly noční dění ve svém nejbližším okolí.

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 10. 11. 2023

Letošní podzim jsme díky krásnému počasí mohli trávit především venku a užívat si her na hřišti. Procházky v barevné přírodě nás inspirovaly při výtvarných aktivitách. Podzimně laděné obrázky nám pak krásně vyzdobily družinu.

JAK SI VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ UŽÍVÁME JARO

JAK SI VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ UŽÍVÁME JARO

Datum: 14. 4. 2023

Jaro jsme ve školní družině netrpělivě očekávali. Užíváme si vycházek do přírody probuzené ze zimního spánku a moc se těšíme, až nám počasí dovolí pobyt na školním hřišti. S blížícími se Velikonocemi jsme měli v družině napilno.

Advent 2022 ve školní družině

Advent 2022 ve školní družině

Datum: 19. 1. 2023

Čekání na nejkrásnější svátky roku jsme si krátili různými činnostmi. Chodili jsme na procházky, užívali pobyt v tělocvičně, hráli jsme si a tvořili. Pár dní před odchodem na vánoční prázdniny jsme dostali do ŠD nové hry, hračky, stavebnice, ze kterých jsme měli velikou radost.

Podzim ve školní družině

Podzim ve školní družině

Datum: 18. 11. 2022

Letošní podzim nám přálo krásné počasí a my v družině jsme mohli spoustu společného času trávit především venku. Kromě různých her a sportovních aktivit na školním hřišti jsme chodili na přírodovědné vycházky pozorovat krásy podzimně zbarvené přírody.

Výlet školní družiny do Licibořic

Výlet školní družiny do Licibořic

Datum: 27. 6. 2022

Ve čtvrtek 16. 6. 2022 jsme byli na výletě v Licibořicích na „Babiččině dvorečku.“ Na místě se nás ujaly tři průvodkyně, které se nám po celou dobu věnovaly a provedly nás celým areálem.

Jak jsme ve školní družině přivítali jaro

Jak jsme ve školní družině přivítali jaro

Datum: 6. 5. 2022

Jaro vybízí k vycházkám a pozorování probouzející se přírody. Načerpali jsme inspiraci k tvoření a družina nám doslova rozkvetla jarními obrázky se sněženkami, tulipány, zlatým deštěm a dalšími kytičkami.

Zima ve školní družině

Zima ve školní družině

Datum: 15. 2. 2022

Letošní zima nám skoro žádnou sněhovou nadílku nepřinesla, a proto nám byl sníh aspoň hlavním tématem pro výtvarné práce. Společný čas jsme trávili i na vycházkách, v tělocvičně. V prostorách ŠD jsme hráli různé hry.

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 26. 11. 2021

Letošní barevný podzim jsme si ve školní družině užívali naplno při vycházkách a pohybových hrách na školním hřišti. Načerpali jsme inspiraci v přírodě a vytvořili jsme spoustu tematických obrázků a dekorací.

Školní družina v pohybu…

Školní družina v pohybu…

Datum: 22. 6. 2021

V letošním školním roce jsme do školní družiny pořídili spoustu nových sportovních a motorických pomůcek, které děti hojně s oblibou využívají na školním hřišti i v tělocvičně.

Zima ve ŠD

Zima ve ŠD

Datum: 7. 4. 2021

Letošní zima nám nadělila sníh, kterého jsme si užívali dosyta. Byl nám i inspirací pro tvůrčí činnost ve školní družině.

PROJEKTOVÉ DNY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PROJEKTOVÉ DNY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 8. 2. 2021

V rámci projektu OP VVV Šablony II, do něhož je zapojena i naše školní družina, proběhly v I. a II. oddělení dne 2. a 4. února projektové dny s názvem Stopy lesních zvířat.

OHLÉDNUTÍ ZA ADVENTEM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

OHLÉDNUTÍ ZA ADVENTEM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 13. 1. 2021

Abychom si s dětmi ve školní družině zkrátili zdlouhavé čekání na příchod Ježíška, zpestřili jsme si adventní čas různými vánočními aktivitami. Pustili jsme se do výroby vánočních přáníček a dekorací, svátečně jsme si vyzdobili družiny.
Vánoční besídky se tentokrát kvůli zvýšeným hygienickým opatřením musely obejít bez tradiční ochutnávky cukroví, ale i tak jsme si je patřičně užili. Velikou radost nám udělala vánoční nadílka – dostali jsme krásné nové hry a stavebnice, se kterými si teď velmi rádi hrajeme.

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 9. 11. 2020

Ještě před uzavřením škol kvůli pandemii covidu-19, jsme si ve školní družině hráli, malovali, vyráběli, modelovali. Často jsme chodili na vycházky nebo využívali venkovní prostory za školou, včetně hřiště s umělým povrchem.

ADVENT VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

ADVENT VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 14. 1. 2020

Vánoce nám utekly jako voda, my se ale na chvíli vrátíme v čase. Co jsme v družině dělali v období adventu? Jako každoročně jsme vytvořili výrobky určené na Adventní jarmark. Co myslíte, prodaly se? Ano, v družině přece máme samé šikulky a šikuly!

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 28. 11. 2019

Podzimní období ve školní družině se již tradičně neobejde bez přírodovědných vycházek, při kterých obdivujeme barevné proměny přírody. Čerpáme v ní inspiraci k výtvarným činnostem - vyrábíme z nasbíraných přírodnin, tvoříme různými technikami podzimní obrázky. Těmito díly pak zdobíme družiny. Posoudit naši šikovnost můžete ve fotogalerii, kde také uvidíte fotky z naší oblíbené tělocvičny.

Jaro ve školní družině

Jaro ve školní družině

Datum: 24. 6. 2019

Jarní dny byly ve školní družině zaplněny rozmanitými aktivitami, které jsme si všichni patřičně užili.
Barevné a hravé – takové bylo naše jarní tvoření. Vyráběli jsme různé jarní dekorace. Maminky byli jistě potěšeny přáníčky zhotovenými ke Svátku matek.
Nadále jsme pravidelně sportovali v tělocvičně, ale hlavně jsme s nadšením pobývali venku na procházkách v přírodě, a především na školním hřišti.

PŘÍRODOVĚDNÁ PŘEDNÁŠKA „SMYSLY ZVÍŘAT“ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PŘÍRODOVĚDNÁ PŘEDNÁŠKA „SMYSLY ZVÍŘAT“ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 17. 4. 2019

Dne 9. dubna se ve školní družině uskutečnila přednáška „Smysly zvířat“, se kterou k nám zavítali pan Pelikán a paní Pelikánová ze žlebské obory (záchranná stanice).
Poutavým způsobem dětem představili, jaké výjimečné dovednosti používají zvířata ve volné přírodě k tomu, aby si obstarala potravu a sama se co nejlépe ubránila nebezpečí a nástrahám divočiny. Děti viděly živé a ochočené zástupce plazů, hmyzu, savců a ptáků. Dokonce si na zvířátka mohly sáhnout, což byl pro ně nezapomenutelný zážitek.

ZIMA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

ZIMA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 13. 3. 2019

V lednu a únoru byla námětem našich činností zimní tematika. K naší velké radosti napadlo dostatek sněhu, který jsme si patřičně užili. V únoru jsme se zaměřili na téma masopust a karnevaly – výroba masek, kresba šašků a klaunů…

Advent ve školní družině

Advent ve školní družině

Datum: 17. 1. 2019

Pro mnohé z nás jsou Vánoce nejkrásnější svátky v roce, u dětí to platí dvojnásob. Ve školní družině jsme si čekání na Ježíška zpříjemňovali tvořením vánočních ozdob a obrázků, výrobou dárků a přáníček pro naše blízké.

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 12. 11. 2018

Tak jako podzim hýří všemi barvami, tak i výtvarné práce dětí ve školní družině září barevností a nápaditostí. Děti si vyzkoušely různé výtvarné a pracovní techniky. Vyráběly zvířátka z přírodnin, „zavařovaly ovoce do sklenic“, malovaly barevné stromy a listy, na papíře se jim proháněli nakreslení draci…

ŠKOLNÍ DRUŽINA NA VÝLETĚ

ŠKOLNÍ DRUŽINA NA VÝLETĚ

Datum: 7. 6. 2018

Dne 29. 5. jsme se školní družinou navštívili Keltský archeoskanzen v Nasavrkách. Čekal nás zde bohatý program, který zahrnoval prohlídku skanzenu a herní aktivity. Od našich průvodců jsme se dozvěděli, jak Keltové stavěli svá obydlí, v čem si vařili, co jedli, jak vypadalo tradiční keltské oblečení. Předvedli nám, jak se dřív razily mince a jakým způsobem se česala vlna. Každý z nás si mohl vyzkoušet lukostřelbu, hod oštěpem, boj s měkčenými meči a další herní aktivity. Nakonec jsme si zakoupili suvenýry na památku a se spoustou nových zážitků jsme se vrátili domů.

Zima ve školní družině

Zima ve školní družině

Datum: 9. 4. 2018

Na konci prvního pololetí se školní družina konečně mohla vrátit z dočasného pobytu ve třídách zpátky do svých prostor. Radost z návratu znásobily nové hry a stavebnice, které na nás v každém oddělení čekaly jako překvapení. Pustili jsme se do výtvarného tvoření a vyzdobili jsme naše družiny obrázky se zimní tématikou. Pokud počasí dovolilo, užívali jsme si pobyt v zimní přírodě při vycházkách a pohybových hrách. Teď už se ale nemůžeme dočkat jara! Mimo jiné proto, že se těšíme, až si zase užijeme dovádění na školním hřišti.

Advent

Advent

Datum: 25. 1. 2018

Advent ve školní družině

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 8. 11. 2017

Ve školním roce 2017 / 2018 pracuje družina i nadále ve třech odděleních, kapacita je naplněna.
V září jsme ve školní družině uvítali naše nové začátečníky – prvňáčky a těšíme se na společné zážitky!

DEN DĚTÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ - 1

DEN DĚTÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 19. 6. 2017

Děti ve školní družině oslavily svůj svátek celodružinovou hrou Cesta za pokladem. V této hře si děti musely podle šipek a fáborů zvolit správnou trasu, která je vedla k ukrytému pokladu. Po cestě byla umístěna stanoviště, na kterých si prověřovaly svoji paměť, pohybové dovednosti a smysl pro spolupráci. I poslední úkol – najít poklad – byl úspěšně splněn a děti si tak mohly pochutnat na sladké odměně.

Jaro ve školní družině - 1

Jaro ve školní družině

Datum: 19. 6. 2017

Děti se v družině rozhodně nenudily. Věnovaly se tradicím, jako je malování velikonočních vajíček, výroba dárků pro děti k zápisu do 1. třídy a ke Dni matek. Zhotovily si beránka z vaty, 3D létající balon, berušky, prostorový strom aj. Navštěvovaly počítačovou učebnu, kde nejen hrály hry, ale také se učily vyhledávat různé zajímavé informace, např. světová nej, méně známá zvířata … Soutěžily v poznávání nových neobvyklých předmětů ( albízie růžová, čínské hůlky aj). Sportovaly v tělocvičně či na venkovním hřišti a samozřejmě hrály různé hry venku i v družině. Doufáme, že chvíle strávené v družině byly pro děti zábavné.

Zobrazeno 1-30 ze 52

Družina

Rychlé zprávy

Seznam školních sešitů 

Pro školní rok 2024/2025 byly do školní družiny přijaty všechny přihlášené děti.  

 

 

 

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Zvonění

1. hodina 07:50 – 08:35

2. hodina 08:45 – 09:30

velká přestávka

3. hodina 09:45 – 10:30

4. hodina 10:35 – 11:20

5. hodina 11:30 – 12:15

6. hodina 12:25 – 13:10

polední přestávka          

7. hodina 12:50 – 13:35

8. hodina 13:40 – 14:25

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Rodiče vítáni

logo

Školský portál PCE

logo

Podpora žáků cizinců

logo

Ronov nad Doubravou

logo

Projekty

Mapa

O škole

Poskytuje základní vzdělání a připravuje žáky k dalšímu studiu na všech typech středních škol a odborných učilišť. Dlouhodobě je zaměřena na environmentální výchovu, která je realizována podle celoročního programu EVVO. Nabízí řadu volnočasových aktivit v podobě zájmových útvarů. Součástí je školní jídelna a školní družina. V areálu bylo nově vybudováno sportovní hřiště s umělým povrchem. Nedílnou součástí jsou také školní dílny a přírodní učebna.