Základní škola Ronov nad Doubravou

Družina

Pro školní rok 2023/2024 byly do školní družiny přijaty všechny přihlášené děti.

Vychovatelky:

  • Romana Lebdušková
  • Anděla Daruová
  • Veronika Ondráčková

Provozní doba: 

Po-Pa 
6:00 – 7:30, 11:20 – 16:00

Kontakt

773 580 533

Kapacita

85 dětí – 3 oddělení

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 50
AKTIVITY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

AKTIVITY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 21. 3. 2024

Naše školní družina se zapojila do projektu OP JAK, který se zaměřuje na podporu inovativního vzdělávání žáků.

PŘÍRODOVĚDNÝ PROGRAM PRO ŠKOLNÍ DRUŽINU

PŘÍRODOVĚDNÝ PROGRAM PRO ŠKOLNÍ DRUŽINU

Datum: 19. 3. 2024

Ve čtvrtek 7. 3. 2024 navštívil školní družinu pan Jakub Rychter z Obory Žleby s přírodovědným programem „Noční život zvířat“. Představil dětem, s jakými tvory by se mohly setkat, kdyby po setmění pozorovaly noční dění ve svém nejbližším okolí.

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 10. 11. 2023

Letošní podzim jsme díky krásnému počasí mohli trávit především venku a užívat si her na hřišti. Procházky v barevné přírodě nás inspirovaly při výtvarných aktivitách. Podzimně laděné obrázky nám pak krásně vyzdobily družinu.

JAK SI VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ UŽÍVÁME JARO

JAK SI VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ UŽÍVÁME JARO

Datum: 14. 4. 2023

Jaro jsme ve školní družině netrpělivě očekávali. Užíváme si vycházek do přírody probuzené ze zimního spánku a moc se těšíme, až nám počasí dovolí pobyt na školním hřišti. S blížícími se Velikonocemi jsme měli v družině napilno.

Advent 2022 ve školní družině

Advent 2022 ve školní družině

Datum: 19. 1. 2023

Čekání na nejkrásnější svátky roku jsme si krátili různými činnostmi. Chodili jsme na procházky, užívali pobyt v tělocvičně, hráli jsme si a tvořili. Pár dní před odchodem na vánoční prázdniny jsme dostali do ŠD nové hry, hračky, stavebnice, ze kterých jsme měli velikou radost.

Podzim ve školní družině

Podzim ve školní družině

Datum: 18. 11. 2022

Letošní podzim nám přálo krásné počasí a my v družině jsme mohli spoustu společného času trávit především venku. Kromě různých her a sportovních aktivit na školním hřišti jsme chodili na přírodovědné vycházky pozorovat krásy podzimně zbarvené přírody.

Výlet školní družiny do Licibořic

Výlet školní družiny do Licibořic

Datum: 27. 6. 2022

Ve čtvrtek 16. 6. 2022 jsme byli na výletě v Licibořicích na „Babiččině dvorečku.“ Na místě se nás ujaly tři průvodkyně, které se nám po celou dobu věnovaly a provedly nás celým areálem.

Jak jsme ve školní družině přivítali jaro

Jak jsme ve školní družině přivítali jaro

Datum: 6. 5. 2022

Jaro vybízí k vycházkám a pozorování probouzející se přírody. Načerpali jsme inspiraci k tvoření a družina nám doslova rozkvetla jarními obrázky se sněženkami, tulipány, zlatým deštěm a dalšími kytičkami.

Zima ve školní družině

Zima ve školní družině

Datum: 15. 2. 2022

Letošní zima nám skoro žádnou sněhovou nadílku nepřinesla, a proto nám byl sníh aspoň hlavním tématem pro výtvarné práce. Společný čas jsme trávili i na vycházkách, v tělocvičně. V prostorách ŠD jsme hráli různé hry.

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 26. 11. 2021

Letošní barevný podzim jsme si ve školní družině užívali naplno při vycházkách a pohybových hrách na školním hřišti. Načerpali jsme inspiraci v přírodě a vytvořili jsme spoustu tematických obrázků a dekorací.

Školní družina v pohybu…

Školní družina v pohybu…

Datum: 22. 6. 2021

V letošním školním roce jsme do školní družiny pořídili spoustu nových sportovních a motorických pomůcek, které děti hojně s oblibou využívají na školním hřišti i v tělocvičně.

Zima ve ŠD

Zima ve ŠD

Datum: 7. 4. 2021

Letošní zima nám nadělila sníh, kterého jsme si užívali dosyta. Byl nám i inspirací pro tvůrčí činnost ve školní družině.

PROJEKTOVÉ DNY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PROJEKTOVÉ DNY VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 8. 2. 2021

V rámci projektu OP VVV Šablony II, do něhož je zapojena i naše školní družina, proběhly v I. a II. oddělení dne 2. a 4. února projektové dny s názvem Stopy lesních zvířat.

OHLÉDNUTÍ ZA ADVENTEM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

OHLÉDNUTÍ ZA ADVENTEM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 13. 1. 2021

Abychom si s dětmi ve školní družině zkrátili zdlouhavé čekání na příchod Ježíška, zpestřili jsme si adventní čas různými vánočními aktivitami. Pustili jsme se do výroby vánočních přáníček a dekorací, svátečně jsme si vyzdobili družiny.
Vánoční besídky se tentokrát kvůli zvýšeným hygienickým opatřením musely obejít bez tradiční ochutnávky cukroví, ale i tak jsme si je patřičně užili. Velikou radost nám udělala vánoční nadílka – dostali jsme krásné nové hry a stavebnice, se kterými si teď velmi rádi hrajeme.

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 9. 11. 2020

Ještě před uzavřením škol kvůli pandemii covidu-19, jsme si ve školní družině hráli, malovali, vyráběli, modelovali. Často jsme chodili na vycházky nebo využívali venkovní prostory za školou, včetně hřiště s umělým povrchem.

ADVENT VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

ADVENT VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 14. 1. 2020

Vánoce nám utekly jako voda, my se ale na chvíli vrátíme v čase. Co jsme v družině dělali v období adventu? Jako každoročně jsme vytvořili výrobky určené na Adventní jarmark. Co myslíte, prodaly se? Ano, v družině přece máme samé šikulky a šikuly!

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 28. 11. 2019

Podzimní období ve školní družině se již tradičně neobejde bez přírodovědných vycházek, při kterých obdivujeme barevné proměny přírody. Čerpáme v ní inspiraci k výtvarným činnostem - vyrábíme z nasbíraných přírodnin, tvoříme různými technikami podzimní obrázky. Těmito díly pak zdobíme družiny. Posoudit naši šikovnost můžete ve fotogalerii, kde také uvidíte fotky z naší oblíbené tělocvičny.

Jaro ve školní družině

Jaro ve školní družině

Datum: 24. 6. 2019

Jarní dny byly ve školní družině zaplněny rozmanitými aktivitami, které jsme si všichni patřičně užili.
Barevné a hravé – takové bylo naše jarní tvoření. Vyráběli jsme různé jarní dekorace. Maminky byli jistě potěšeny přáníčky zhotovenými ke Svátku matek.
Nadále jsme pravidelně sportovali v tělocvičně, ale hlavně jsme s nadšením pobývali venku na procházkách v přírodě, a především na školním hřišti.

PŘÍRODOVĚDNÁ PŘEDNÁŠKA „SMYSLY ZVÍŘAT“ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PŘÍRODOVĚDNÁ PŘEDNÁŠKA „SMYSLY ZVÍŘAT“ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 17. 4. 2019

Dne 9. dubna se ve školní družině uskutečnila přednáška „Smysly zvířat“, se kterou k nám zavítali pan Pelikán a paní Pelikánová ze žlebské obory (záchranná stanice).
Poutavým způsobem dětem představili, jaké výjimečné dovednosti používají zvířata ve volné přírodě k tomu, aby si obstarala potravu a sama se co nejlépe ubránila nebezpečí a nástrahám divočiny. Děti viděly živé a ochočené zástupce plazů, hmyzu, savců a ptáků. Dokonce si na zvířátka mohly sáhnout, což byl pro ně nezapomenutelný zážitek.

ZIMA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

ZIMA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 13. 3. 2019

V lednu a únoru byla námětem našich činností zimní tematika. K naší velké radosti napadlo dostatek sněhu, který jsme si patřičně užili. V únoru jsme se zaměřili na téma masopust a karnevaly – výroba masek, kresba šašků a klaunů…

Advent ve školní družině

Advent ve školní družině

Datum: 17. 1. 2019

Pro mnohé z nás jsou Vánoce nejkrásnější svátky v roce, u dětí to platí dvojnásob. Ve školní družině jsme si čekání na Ježíška zpříjemňovali tvořením vánočních ozdob a obrázků, výrobou dárků a přáníček pro naše blízké.

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 12. 11. 2018

Tak jako podzim hýří všemi barvami, tak i výtvarné práce dětí ve školní družině září barevností a nápaditostí. Děti si vyzkoušely různé výtvarné a pracovní techniky. Vyráběly zvířátka z přírodnin, „zavařovaly ovoce do sklenic“, malovaly barevné stromy a listy, na papíře se jim proháněli nakreslení draci…

ŠKOLNÍ DRUŽINA NA VÝLETĚ

ŠKOLNÍ DRUŽINA NA VÝLETĚ

Datum: 7. 6. 2018

Dne 29. 5. jsme se školní družinou navštívili Keltský archeoskanzen v Nasavrkách. Čekal nás zde bohatý program, který zahrnoval prohlídku skanzenu a herní aktivity. Od našich průvodců jsme se dozvěděli, jak Keltové stavěli svá obydlí, v čem si vařili, co jedli, jak vypadalo tradiční keltské oblečení. Předvedli nám, jak se dřív razily mince a jakým způsobem se česala vlna. Každý z nás si mohl vyzkoušet lukostřelbu, hod oštěpem, boj s měkčenými meči a další herní aktivity. Nakonec jsme si zakoupili suvenýry na památku a se spoustou nových zážitků jsme se vrátili domů.

Zima ve školní družině

Zima ve školní družině

Datum: 9. 4. 2018

Na konci prvního pololetí se školní družina konečně mohla vrátit z dočasného pobytu ve třídách zpátky do svých prostor. Radost z návratu znásobily nové hry a stavebnice, které na nás v každém oddělení čekaly jako překvapení. Pustili jsme se do výtvarného tvoření a vyzdobili jsme naše družiny obrázky se zimní tématikou. Pokud počasí dovolilo, užívali jsme si pobyt v zimní přírodě při vycházkách a pohybových hrách. Teď už se ale nemůžeme dočkat jara! Mimo jiné proto, že se těšíme, až si zase užijeme dovádění na školním hřišti.

Advent

Advent

Datum: 25. 1. 2018

Advent ve školní družině

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PODZIM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 8. 11. 2017

Ve školním roce 2017 / 2018 pracuje družina i nadále ve třech odděleních, kapacita je naplněna.
V září jsme ve školní družině uvítali naše nové začátečníky – prvňáčky a těšíme se na společné zážitky!

DEN DĚTÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ - 1

DEN DĚTÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Datum: 19. 6. 2017

Děti ve školní družině oslavily svůj svátek celodružinovou hrou Cesta za pokladem. V této hře si děti musely podle šipek a fáborů zvolit správnou trasu, která je vedla k ukrytému pokladu. Po cestě byla umístěna stanoviště, na kterých si prověřovaly svoji paměť, pohybové dovednosti a smysl pro spolupráci. I poslední úkol – najít poklad – byl úspěšně splněn a děti si tak mohly pochutnat na sladké odměně.

Jaro ve školní družině - 1

Jaro ve školní družině

Datum: 19. 6. 2017

Děti se v družině rozhodně nenudily. Věnovaly se tradicím, jako je malování velikonočních vajíček, výroba dárků pro děti k zápisu do 1. třídy a ke Dni matek. Zhotovily si beránka z vaty, 3D létající balon, berušky, prostorový strom aj. Navštěvovaly počítačovou učebnu, kde nejen hrály hry, ale také se učily vyhledávat různé zajímavé informace, např. světová nej, méně známá zvířata … Soutěžily v poznávání nových neobvyklých předmětů ( albízie růžová, čínské hůlky aj). Sportovaly v tělocvičně či na venkovním hřišti a samozřejmě hrály různé hry venku i v družině. Doufáme, že chvíle strávené v družině byly pro děti zábavné.

Zima a předjaří ve školní družině - 1

Zima a předjaří ve školní družině

Datum: 20. 3. 2017

Letos jsme se konečně dočkali bohaté sněhové nadílky, kterou jsme si patřičně užívali. Po zbytek času jsme zimní tématiku využívali k výtvarným činnostem. Připomněli jsme si tradici masopustních průvodů a čas karnevalů. Stejně jako sněhová nadílka nás později potěšily první jarní paprsky, které nás provázely při vycházkách přírodou.

Ohlédnutí za adventem ve školní družině - 1

Ohlédnutí za adventem ve školní družině

Datum: 20. 1. 2017

I my ve školní družině jsme netrpělivě očekávali příchod Vánoc. V adventním období jsme tvořili různé vánoční dekorace, kterými jsme vyzdobili nejen prostory ŠD, ale také jsme vlastnoručně vyrobenými ozdobami zkrášlili vánoční stromeček ve školní jídelně. Velmi nás potěšilo, že na ronovském adventním jarmarku měly úspěch všechny námi zhotovené výrobky a podařilo se nám tak přispět na dobrou věc.
Nejvíc jsme se těšili na besídky, které jsme si patřičně užili. Ochutnávali jsme cukroví, zpívali koledy…a nakonec nás čekalo překvapení – dostali jsme do školní družiny nové stolní hry a stavebnice!

Zobrazeno 1-30 ze 50

Družina

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
9
1
10
1
11
1
12
1
13
1
14
1
15
1
16
1
17
1
18
1
19
1
20
1
21
1
22
1
23
1
24
1
25
1
26
1
27
1
28
1
29
1
30
1
1
1
2
1
3
1
4
1
5
1

Zvonění

1. hodina 07:50 – 08:35

2. hodina 08:45 – 09:30

velká přestávka

3. hodina 09:45 – 10:30

4. hodina 10:35 – 11:20

5. hodina 11:30 – 12:15

6. hodina 12:25 – 13:10

polední přestávka          

7. hodina 12:50 – 13:35

8. hodina 13:40 – 14:25

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Rodiče vítáni

logo

Školský portál PCE

logo

Podpora žáků cizinců

logo

Ronov nad Doubravou

logo

Projekty

Mapa

O škole

Poskytuje základní vzdělání a připravuje žáky k dalšímu studiu na všech typech středních škol a odborných učilišť. Dlouhodobě je zaměřena na environmentální výchovu, která je realizována podle celoročního programu EVVO. Nabízí řadu volnočasových aktivit v podobě zájmových útvarů. Součástí je školní jídelna a školní družina. V areálu bylo nově vybudováno sportovní hřiště s umělým povrchem. Nedílnou součástí jsou také školní dílny a přírodní učebna.