Základní škola Ronov nad Doubravou

Technohrátky na Odborném učilišti Chroustovice

Technohrátky na Odborném učilišti Chroustovice

„Netrapte se teorií, staňte se odborníky!“ Lákavý slogan hned po příjezdu autobusů zaujal všech 109 žáků základních škol našeho kraje, kteří 13. 10. 2021 přijeli do učiliště v Chroustovicích. Naši školu zastupovalo 7 žáků 8. a 9. třídy.

Odborné učiliště sídlí přímo v chroustovickém zámku, a tak celý areál symbolicky zaplnily zajímavé řemeslné aktivity představující účastníkům většinu ze sedmnácti vyučovaných oborů. Po velmi dlouhé cestě, při které náš autobus zajížděl ještě pro žáky dalších škol, žáky příjemně překvapilo prostředí učiliště, které má k dispozici krásný dvanáctihektarový areál s moderně vybavenými učebnami a dílnami. Při krátkém zahájení jsme se od pana ředitele Jaroslav Bálka dozvěděli, že Pardubický kraj investoval do modernizace dílen v uplynulých letech téměř 50 milionů korun a to bylo v prostorách dílen opravdu znát. Také všech šest stanovišť, kterými žáci během dopoledne prošli, bylo velmi pečlivě připraveno a na žáky čekala řada aktivit, při kterých si mohli prověřit svoji zručnost, ale i vědomosti.

Naši žáci si vyzkoušeli například poznávání koření a zdobení perníčků, které byly mimochodem velmi dobré. Taktéž si připravili jednohubky, které za odměnu mohli ihned zkonzumovat.  U truhlářů se pokoušeli o frézování dřevěných výrobků a skládaní hlavolamu. V zahradě zdobili truhlík, u zedníků se procvičili ve skládání zámkové dlažby a stavění komínu. V autodílně si zasoutěžili při výměně kola u osobního automobilu a mohli si zkusit jízdu v trenažéru osobního automobilu. Na dalších stanovištích například poznávali byliny. Při této aktivitě naše dvě žákyně ani jednou nechybovaly. Při všech činnostech se našim žákům celkem dařilo a také odpolední soutěž „Hej ty, víš to“ byla pro ně zajímavá, takže obsadili krásné 4. místo z devíti základních škol.

                                                                       Mgr. Marie Kořínková a Martin Vesecký

Datum vložení: 19. 10. 2021 13:38
Datum poslední aktualizace: 19. 10. 2021 13:41
Autor: Správce Webu

Naše škola

Rychlé zprávy

Pololetní prázdniny -        pátek 3. února 2023

 

Zvonění

1. hodina 07:50 – 08:35

2. hodina 08:45 – 09:30

velká přestávka

3. hodina 09:45 – 10:30

4. hodina 10:35 – 11:20

5. hodina 11:30 – 12:15

6. hodina 12:25 – 13:10

polední přestávka          

7. hodina 12:50 – 13:35

8. hodina 13:40 – 14:25

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Rodiče vítáni

logo

Školský portál PCE

logo

Podpora žáků cizinců

logo

Ronov nad Doubravou

logo

Projekty

Mapa

O škole

Poskytuje základní vzdělání a připravuje žáky k dalšímu studiu na všech typech středních škol a odborných učilišť. Dlouhodobě je zaměřena na environmentální výchovu, která je realizována podle celoročního programu EVVO. Nabízí řadu volnočasových aktivit v podobě zájmových útvarů. Součástí je školní jídelna a školní družina. V areálu bylo nově vybudováno sportovní hřiště s umělým povrchem. Nedílnou součástí jsou také školní dílny a přírodní učebna.