Základní škola Ronov nad Doubravou

Ekovýchovný pobyt žáků VIII. B a IX. třídy

Ekovýchovný pobyt žáků VIII. B a IX. třídy

S žáky VIII. B a IX. třídy jsme se vydali od úterý 1.2. do čtvrtku 3.2. 2022 do ekovýchovného střediska v Oucmanicích, abychom zde absolvovali třídenní pobytový projektový program „Ekodům“.

Abychom snížili naši ekologickou stopu, cestovali jsme vlakem do stanice Brandýs nad Orlicí a odtud jsme pokračovali pěšky do Ekocentra Paleta Oucmanice. Po ubytování a výborném obědě začala série programů zaměřená na rozvoj zodpovědného jednání, zručnosti, soběstačnosti a šetrného přístupu k přírodním zdrojům. V průběžném projektu jsme se zaměřili na místo, které je nám nejbližší a kde trávíme nejvíce času – dům, na jeho blízké okolí a hospodaření v něm. Na to, jak v něm zacházíme s vodou a s odpady a zda v něm příliš neplýtváme energií. Při výrobě ptačích budek a čmelínů jsme si vyzkoušeli práci se dřevem. Při zábavných a interaktivních činnostech jsme se poučili o tradičních materiálech a nejnovějších technologiích. Velmi nás potěšilo, když jsme mohli navštívit rodinný ekodům pana ředitele ekocentra a vidět vše na vlastní oči. Byla to zajímavá zkušenost, která nám umožnila ve skupinách navrhnout vlastní ekodům a prezentovat ho na závěr pobytu v architektonické soutěži. Po celou dobu mezi všemi panovala pohodová a přátelská atmosféra, moc jsme si to užili a budeme na takto společně strávené chvíle rádi vzpomínat.

Datum vložení: 8. 2. 2022 12:21
Datum poslední aktualizace: 8. 2. 2022 12:24
Autor: Správce Webu

Naše škola

Rychlé zprávy

Pololetní prázdniny -        pátek 3. února 2023

 

Zvonění

1. hodina 07:50 – 08:35

2. hodina 08:45 – 09:30

velká přestávka

3. hodina 09:45 – 10:30

4. hodina 10:35 – 11:20

5. hodina 11:30 – 12:15

6. hodina 12:25 – 13:10

polední přestávka          

7. hodina 12:50 – 13:35

8. hodina 13:40 – 14:25

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Rodiče vítáni

logo

Školský portál PCE

logo

Podpora žáků cizinců

logo

Ronov nad Doubravou

logo

Projekty

Mapa

O škole

Poskytuje základní vzdělání a připravuje žáky k dalšímu studiu na všech typech středních škol a odborných učilišť. Dlouhodobě je zaměřena na environmentální výchovu, která je realizována podle celoročního programu EVVO. Nabízí řadu volnočasových aktivit v podobě zájmových útvarů. Součástí je školní jídelna a školní družina. V areálu bylo nově vybudováno sportovní hřiště s umělým povrchem. Nedílnou součástí jsou také školní dílny a přírodní učebna.