Základní škola Ronov nad Doubravou

Výlet do Anglie

Výlet do Anglie

Plánovaný odjezd z Ronova byl v půl druhé odpoledne, ale bylo tomu jinak. Po dvouhodinovém čekání autobus konečně dorazil, rozloučili jsme se s rodiči a konečně vyjeli. Autobusem voněly řízky a všichni byli rádi, že už jsme se dočkali a jsme na cestě. Cesta trvala něco přes patnáct hodin.

Cestou tam jsme jeli trajektem, předtím jsme museli projít pasovou kontrolou a potom jsme už konečně mohli opustit Evropu. Trajekt byl veliký a určitě nehrozilo, že by se tam někdo nudil. Hodina a půl rychle utekla a my už se blížili k přístavu, nad kterým se tyčily křídové útesy, přístav ve městě Dover. Tam končila naše plavba a dále jsme pokračovali opět autobusem na naši první zastávku. Prezentace zájezdu

Tou byly křídové útesy Seven Sisters, kde se také točil Harry Potter. Seven Sisters se nachazí ve měste Eastbourne, kde byla i naše residence. Nedá se ale říct, že se všichni na residenci cítili jako v pěti hvězdičkovém hotelu. Třetí den jsme se vydali do Hastings, kde jsme navštívili Pašerácké jeskyně a podmořský svět. Čtvrtý den v Anglii byl speciální hlavně pro fanoušky Harryho Pottera. Z Eastbourne jsme jeli do Londýna, kde se nachází Harry Potter ateliéry a mohli se tak krůčkem ocitnout v kouzelnickém světě Harryho Pottera. Pátý a poslední den v Anglii byl náročný. Sraz u autobusu byl už ráno ve tři čtvrtě na šest. Vyklidili jsme pokoje, naložili všechna zavazadla, vzali si balíček se snídaní a obědem a jeli jsme na celý zbytek dne do Londýna. V Londýně jsme navštívili například Buckinghamský palác, Londýnské oko, Piccadilly Circus, Greenwich a spoustu dalších památek. Ke konci dne jsme se metrem dostali k O2 aréně, kde jsme měli rozchod, abychom si nakoupili jídlo a potřeby na zpáteční cestu a pomalu se nám začal náš šestidenní výlet do Anglie blížit ke konci.

Cesta z Anglie byla odlišná než cesta do Anglie. Zpátky jsme jeli podmořským tunelem, který vede z Folkstone do francouzského Calais. Cesta byla dlouhá padesát kilometrů a dala se přirovnat cestě vlakem. Pak už nás zas a znova čekala cesta autobusem přes Francii, Belgii a Německo. Celé to strašně rychle uteklo a už nás opět vítali naši rodiče s otevřenou náručí.

Jsem moc ráda, že jsem jela a hrozně ráda bych to celé zopakovala.

Za všechny účastníky, Sofie Pokorná, žákyně 9.B

Přílohy

Prezentace_zájezd do Anglie.mp4

Prezentace_zájezd do Anglie.mp4
Typ souboru: MP4, Velikost: 124,98 MB
Datum vložení: 27. 9. 2022 10:56
Datum poslední aktualizace: 27. 9. 2022 11:01
Autor: Správce Webu

Naše škola

Rychlé zprávy

Pololetní prázdniny -        pátek 3. února 2023

 

Zvonění

1. hodina 07:50 – 08:35

2. hodina 08:45 – 09:30

velká přestávka

3. hodina 09:45 – 10:30

4. hodina 10:35 – 11:20

5. hodina 11:30 – 12:15

6. hodina 12:25 – 13:10

polední přestávka          

7. hodina 12:50 – 13:35

8. hodina 13:40 – 14:25

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Rodiče vítáni

logo

Školský portál PCE

logo

Podpora žáků cizinců

logo

Ronov nad Doubravou

logo

Projekty

Mapa

O škole

Poskytuje základní vzdělání a připravuje žáky k dalšímu studiu na všech typech středních škol a odborných učilišť. Dlouhodobě je zaměřena na environmentální výchovu, která je realizována podle celoročního programu EVVO. Nabízí řadu volnočasových aktivit v podobě zájmových útvarů. Součástí je školní jídelna a školní družina. V areálu bylo nově vybudováno sportovní hřiště s umělým povrchem. Nedílnou součástí jsou také školní dílny a přírodní učebna.