Základní škola Ronov nad Doubravou

Tak tohle je moje budoucí škola! Jupíí!

Tak tohle je moje budoucí škola! Jupíí!

V pondělí 16. 12. odjela 9. třída do CCV Pardubice na celodenní program s názvem „Tak tohle je moje budoucí škola! Jupíí!“. V první části si žáci s lektory panem Petrem Minářem a paní Irenou Matějovou povídali o tom, co je kariéra a co je v životě člověka důležité. Ujasnili si pojmy: pracovní hodnoty, pracovní podmínky a pomůcky, přemýšleli nad tím, zda chtějí ve svém budoucím životě pracovat s lidmi, s věcmi a materiálem nebo s myšlenkami a pokud s lidmi, tak zda je chtějí vést, vzdělávat nebo řídit, případně o ně pečovat. Zamysleli se také nad tím, zda chtějí pracovat uvnitř budovy či v přírodě a spoustu dalších možností, které mohou v jejich profesním životě nastat.

Programem se prolínaly i praktické činnosti. Mezi ně patřilo i divadelní nebo filmové představení, které si měli připravit ve skupinách, do nichž se rozdělili podle toho, zda mají rádi spíše improvizaci, jistotu nebo možnost opravit si případné chyby. Požádali prostřednictvím SMS někoho, kdo je zná, aby jim odepsal, jaké pozitivní vlastnosti u nich vypozoroval, obkreslili  si ruku a do ní jim ostatní spolužáci měli dopsat, jaké pozitivní vlastnosti na nich obdivují nebo závidí a hledali význam různých druhů inteligence ve spojení s povoláním.

                V další části programu se zaměřili na vytvoření osobního akčního plánu, nalezení oboru, oblasti, která by pro ně byla vyhovující, seznámení s portálem infoabsolvent a výběru vhodné školy. Celým programem se prolínala příjemná atmosféra, která přispěla k sebepoznání a pozitivnímu sebehodnocení a tím i k výběru vhodného povolání.

                                                                              Mgr. Marie Kořínková a Mgr. Ilona Spěváková

Datum vložení: 19. 12. 2019 11:30
Datum poslední aktualizace: 19. 12. 2019 11:33
Autor: Správce Webu

Naše škola

Rychlé zprávy

Pololetní prázdniny -        pátek 3. února 2023

 

Zvonění

1. hodina 07:50 – 08:35

2. hodina 08:45 – 09:30

velká přestávka

3. hodina 09:45 – 10:30

4. hodina 10:35 – 11:20

5. hodina 11:30 – 12:15

6. hodina 12:25 – 13:10

polední přestávka          

7. hodina 12:50 – 13:35

8. hodina 13:40 – 14:25

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Rodiče vítáni

logo

Školský portál PCE

logo

Podpora žáků cizinců

logo

Ronov nad Doubravou

logo

Projekty

Mapa

O škole

Poskytuje základní vzdělání a připravuje žáky k dalšímu studiu na všech typech středních škol a odborných učilišť. Dlouhodobě je zaměřena na environmentální výchovu, která je realizována podle celoročního programu EVVO. Nabízí řadu volnočasových aktivit v podobě zájmových útvarů. Součástí je školní jídelna a školní družina. V areálu bylo nově vybudováno sportovní hřiště s umělým povrchem. Nedílnou součástí jsou také školní dílny a přírodní učebna.