Základní škola Ronov nad Doubravou

Návštěva Ekocentra Paleta Chrudim a beseda se starostou ing. Marcelem Lesákem

Návštěva Ekocentra Paleta Chrudim a beseda se starostou ing. Marcelem Lesákem

V úterý 28. 1. odjeli žáci 6. A. do Chrudimi na akci s názvem „Jeden za všechny, všichni za jednoho“. Po úvodním milém přivítání paní lektorkou Lídou začal program tím, že každý z nás měl ostatní pobavit předvedením legrační grimasy. Tak snadný úkol, a přesto byl pro některé zpočátku téměř nepřekonatelný. Nakonec všichni dokázali odhodit ostych či obavu z toho, že se zesměšní, a úkol splnili.

Při dalších aktivitách už zavládla poněkud uvolněnější nálada, a tak i přechod přes pomyslnou lávku nad propastí s nutností vyměnit si mezi dívkami a chlapci místo byl nakonec zvládnut. Úkolem celého programu bylo naučit se spolupracovat, vzájemně si pomáhat, porozumět tomu, co si myslí nebo přejí ostatní, a vzájemně se respektovat. Po návštěvě Ekocentra nás očekávala Chrudim se svými pamětihodnostmi a dalšími zajímavostmi. Úkolem žáků bylo rozdělit se do skupin a pokusit se jakýmkoliv způsobem zjistit a poté doplnit do pracovního listu to nejdůležitější o našem okresním městě. Nebylo to zrovna snadné, ale většina žáků si počínala odvážně.

            O týden později, 4. 2., přivítal naši třídu pan starosta Ronova n. D. ing. Marcel Lesák. Protože se v občanské výchově učíme o naší vlasti a úkolech zastupitelstva, povídali jsme si především o tom, jak funguje demokratické zřízení naší republiky a obecní rada, ale také o tom, jaké jsou úkoly pro zastupitelstvo naší obce v nejbližším období. Pana starostu zajímaly také názory žáků na to, co by se dalo v naší obci zlepšit a jakým způsobem by chtěli trávit svůj volný čas. Setkání probíhalo ve velmi příjemné atmosféře a chtěli bychom panu starostovi poděkovat za čas, který nám věnoval.

            Cílem obou akcí bylo propojení výuky občanské výchovy s praktickým životem.

                       

                                                                                                          Mgr. Marie Kořínková

Datum vložení: 18. 2. 2020 10:01
Datum poslední aktualizace: 18. 2. 2020 10:02
Autor: Správce Webu

Naše škola

Zvonění

1. hodina 07:50 – 08:35

2. hodina 08:45 – 09:30

velká přestávka

3. hodina 09:45 – 10:30

4. hodina 10:35 – 11:20

5. hodina 11:30 – 12:15

6. hodina 12:25 – 13:10

polední přestávka          

7. hodina 12:50 – 13:35

8. hodina 13:40 – 14:25

Rychlé zprávy

Školní sešity pro šk. rok 2021/2022

Pro školní rok 2021/2022 byly do školní družiny přijaty všechny přihlášené děti.

Informace MŠMT k nošení ochranných prostředků

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Rodiče vítáni

logo

Školský portál PCE

logo

Podpora žáků cizinců

logo

Ronov nad Doubravou

logo

Projekty

Mapa

O škole

Poskytuje základní vzdělání a připravuje žáky k dalšímu studiu na všech typech středních škol a odborných učilišť. Dlouhodobě je zaměřena na environmentální výchovu, která je realizována podle celoročního programu EVVO. Nabízí řadu volnočasových aktivit v podobě zájmových útvarů. Součástí je školní jídelna a školní družina. V areálu bylo nově vybudováno sportovní hřiště s umělým povrchem. Nedílnou součástí jsou také školní dílny a přírodní učebna.