Volba povolání na ZŠ – 2013 / 2014

Typ: Poradenství
127. 11. 2013

Sedmý ročník Miniburzy středních škol a učilišť se na naší škole uskutečnil v úterý 19. 11. 2013 od 16.15 hodin. V letošním školním roce k nám přijelo celkem 12 zástupců ze středních škol a středních odborných učilišť z nejbližšího okolí. Vyslechnout si jejich informace o oborech, které budou tyto školy otevírat pro školní rok 2013/ 2014 přišli nejen rodiče žáků 8. a 9. třídy, ale také samotní žáci. Po úvodních informacích zástupců jednotlivých škol měli rodiče možnost zjistit další podrobnosti při individuálních konzultacích.

Rozhodnout se v patnácti letech o tom, co bych chtěl(la) v životě dělat je velmi obtížné a proto se na naší škole každoročně snažíme alespoň trochu tuto situaci usnadnit nejen uspořádáním Miniburzy, ale například také zapojením do projektu Technohrátky, či exkurzemi do středních škol a učilišť.

17. prosince se 8 žáků z 8. třídy zúčastní na Obchodní akademii Chrudim týmové soutěže pro kolektivy žáků ZŠ s názvem Cesta za pokladem Obchodní akademie Chrudim.

27. listopadu se Marie Kuželová a Vojtěch Hutla z 8. třídy zapojili do krajského soutěže PC_ák 2013, kterou pořádala Střední průmyslová škola elektrotechnická v Pardubicích. Vojta reprezentoval naši školu velice úspěšně. V kategorii tvorba webových stránek obsadil výborné 2. místo a v testu znalostí obsadil z celkového počtu 200 soutěžících krásné třetí místo. Cílem soutěže je mimo jiné i vyhledávání talentů, kteří budou pokračovat ve studiu tohoto oboru.

Vytvořeno: 2. 8. 2017
Poslední aktualizace: 22. 8. 2017 19:31