Volba povolání na ZŠ – 2012 / 2013

Typ: Poradenství
1Letošní školní rok již má za sebou více než čtvrtinu a tím se nezadržitelně blíží doba, kdy se žáci 9. třídy budou muset rozhodnout, který učební obor či střední školu zvolí pro přípravu na svoji budoucí profesi.

Tak jako v předchozích letech jim i letos při tomto rozhodnutí měla alespoň trochu pomoci Miniburza středních škol a středních odborných učilišť. Ta se na naší škole uskutečnila ve čtvrtek 22. 11. po šestnácté hodině. Na letošní ročník přijelo celkem 19 zástupců z 18 různých škol okresů Chrudim, Pardubice, Kutná Hora a Kolín. Také účast rodičů a žáků byla velká.

Po krátkém představení jednotlivých škol a oborů, které tyto školy pro příští školní rok nabízejí, se otevřel prostor pro individuální dotazy a podrobnější informace o jednotlivých oborech, podmínkách přijímacího řízení i studia.

Kromě účasti na Miniburze se rodiče měli možnost dozvědět informace o průběhu přijímacího řízení a podávání přihlášek také na schůzce, která proběhla pro rodiče vycházejících žáků již v úterý 30. 10.

Vytvořeno: 2. 8. 2017
Poslední aktualizace: 22. 8. 2017 19:32