Obsah

Zážitkový kurz – podzim 2020

Typ: ostatní
Slovo zážitkový bylo utvořeno od slova zážitek. Doufáme, že žáci naší školy měli zážitků na kurzu dost a dost.
Jedná se o akci v rámci prevence rizikového chování, kterou pořádá naše škola již řadu let, nejčastěji - kvůli dobrému zázemí - v Autokempu U Letadla na Seči. Ve dnech 17. – 18. září 2020 ho využilo 27 sedmáků.

A co se tam dělo? Hráli jsme cílené hry na rozvoj verbální a neverbální komunikace a spolupráce v různě velkých a proměnlivých skupinách, prováděli činnosti, které rozvíjely schopnost domluvit se na společných pravidlech, umění prosadit si svůj názor a respektovat názory ostatních. Řada aktivit byla zaměřená na poznávání sebe sama i spolužáků. Nezapomněli jsme ani na uvědomění si různých druhů závislostí, čím nám škodí a jak proti nim bojovat.

V rámci kurzu nás navštívila por. Renata Štěpánková z Územního odboru Chrudim, Oddělení tisku a prevence. Poučila děti o útvarech Policie ČR a přivezla s sebou kufr plný speciálních pomůcek a prostředků sloužících při zajišťování stop. Žáci si také mohli vyzkoušet odebírání otisků prvků. Nejvíce je však zaujali další naši hosté – policisté ze Základní skupiny kynologických činností Chrudim, kteří s sebou přivezli své čtyřnohé miláčky – speciálně vycvičené policejní psy. Společně pak předvedli ukázky výcviku, úlohu psů při zatýkání pachatele a všechny další činnosti, které psi musí zvládat, aby se na ně mohli policisté plně spolehnout. Děti si pohrály i s dvouměsíčními štěňaty, která se na své úkoly teprve budou připravovat.

V programu kurzu nechyběly ani běžné hry na odreagování, pantomimické výstupy při předvádění povolání, výlet na zříceninu hradu Oheb a pohádky na dobrou noc, které si děti pro sebe navzájem vymyslely.

Otisky prstů


Příloha

Vytvořeno: 25. 9. 2020
Poslední aktualizace: 29. 9. 2020 11:48
Autor: Správce Webu