Obsah

Novinky

Technohrátky na Odborném Učilišti Chroustovice

Typ: ostatní
27. 9. 2017 se 13 žáků 8. a 9. třídy naší školy účastnilo projektu s názvem Technohrátky, do kterého se se jako v pořadí 25. střední odborná škola v Pardubickém kraji zapojilo Odborné učiliště Chroustovice. Návštěvu učiliště si nenechalo ujít 121 žáků z deseti základních škol Pardubického kraje. Odborné učiliště sídlí přímo v chroustovickém zámku, a tak celý areál symbolicky zaplnily zajímavé řemeslné aktivity představující účastníkům většinu ze sedmnácti vyučovaných oborů.

Po velmi dlouhé cestě, při které náš autobus zajížděl ještě pro žáky Základní školy Skuteč, nás příjemně překvapilo prostředí učiliště, které má k dispozici krásný dvanáctihektarový areál s moderně vybavenými učebnami a dílnami. Při krátkém zahájení jsme se od pana ředitele Jaroslav Bálka dozvěděli, že Pardubický kraj investoval do modernizace dílen v uplynulých letech téměř 50 milionů korun a to bylo v prostorách dílen opravdu znát. Také všech šest stanovišť, kterými žáci během dopoledne prošli, bylo velmi pečlivě připraveno a na žáky čekala řada aktivit, při kterých si mohli vyzkoušet svoji zručnost, ale i vědomosti.

Naši žáci začali přiřazováním správných názvů k mističkám s kořením, výrobou preclíků a zdobením perníčků, které byly mimochodem velmi dobré, ale také další stanoviště je zaujala. U truhlářů si vyzkoušeli frézování dřevěných výrobků a učili se spojovat dřevo. V zahradě si zkusili přesadit pokojovou rostlinu nebo osázeli truhlík, u zedníků se procvičili ve skládání zámkové dlažby a stavění komínu. V autodílně si zasoutěžili při výměně kola u osobního automobilu a svezli se traktorem. Na dalších stanovištích si kromě jiného vyzkoušeli přebalování miminka či míchání bylin na čaj. Při těchto činnostech se našim žákům opravdu dařilo, takže obsadili krásné 2. místo z deseti škol.

            Také odpolední soutěž „Hej ty, víš to“ byla pro ně úspěšná, ale těsně před koncem je v počtu bodů předhonili žáci Základní školy Skuteč, takže místo vysněného dortu jsme si odváželi pouze bonboniéru.

                                                                       Mgr. Marie Kořínková


Vytvořeno: 6. 10. 2017
Poslední aktualizace: 6. 10. 2017 07:40
Autor: Správce Webu