Obsah

Tak tohle je moje budoucí škola! Jupíí!

Typ: ostatní
V pondělí 16. 12. odjela 9. třída do CCV Pardubice na celodenní program s názvem „Tak tohle je moje budoucí škola! Jupíí!“. V první části si žáci s lektory panem Petrem Minářem a paní Irenou Matějovou povídali o tom, co je kariéra a co je v životě člověka důležité. Ujasnili si pojmy: pracovní hodnoty, pracovní podmínky a pomůcky, přemýšleli nad tím, zda chtějí ve svém budoucím životě pracovat s lidmi, s věcmi a materiálem nebo s myšlenkami a pokud s lidmi, tak zda je chtějí vést, vzdělávat nebo řídit, případně o ně pečovat. Zamysleli se také nad tím, zda chtějí pracovat uvnitř budovy či v přírodě a spoustu dalších možností, které mohou v jejich profesním životě nastat.

Programem se prolínaly i praktické činnosti. Mezi ně patřilo i divadelní nebo filmové představení, které si měli připravit ve skupinách, do nichž se rozdělili podle toho, zda mají rádi spíše improvizaci, jistotu nebo možnost opravit si případné chyby. Požádali prostřednictvím SMS někoho, kdo je zná, aby jim odepsal, jaké pozitivní vlastnosti u nich vypozoroval, obkreslili  si ruku a do ní jim ostatní spolužáci měli dopsat, jaké pozitivní vlastnosti na nich obdivují nebo závidí a hledali význam různých druhů inteligence ve spojení s povoláním.

                V další části programu se zaměřili na vytvoření osobního akčního plánu, nalezení oboru, oblasti, která by pro ně byla vyhovující, seznámení s portálem infoabsolvent a výběru vhodné školy. Celým programem se prolínala příjemná atmosféra, která přispěla k sebepoznání a pozitivnímu sebehodnocení a tím i k výběru vhodného povolání.

                                                                              Mgr. Marie Kořínková a Mgr. Ilona Spěváková


Vytvořeno: 19. 12. 2019
Poslední aktualizace: 19. 12. 2019 11:33
Autor: Správce Webu