Obsah

Školní výlet žáků VI. a VIII. třídy

Typ: ostatní
Dne 29. dubna 2019 se žáci VI. a VIII. třídy vydali na školní výlet na zámek Kačina. Kvůli nepřízni počasí byla nutná změna programu, takže místo plánovaných brouků a prohlídky historických památek v Kutné Hoře jsme absolvovali programy „Jak se žilo služebnictvu“ a „ Letem včelím světem“.

Při prvním programu jsme se dozvěděli, jak se služebnictvo staralo o chod zámku, který měl téměř 200 místností. Nahlédli jsme do komůrky služebné, pod pokličku kuchaře, do prádelny i krásné konírny, zjistili jsme, co všechno potřeboval kastelán nebo jaké starosti měl preceptor a hofmistr. Dále jsme si prohlédli nádhernou expozici o životě včel, sály s výstavou panenek a kočárků i přírodní učebnu, do které se určitě ještě někdy podíváme. V zámeckých prostorách se nám moc líbilo a výlet se nám i přes vytrvalý déšť vydařil.


Vytvořeno: 2. 5. 2019
Poslední aktualizace: 3. 5. 2019 08:17
Autor: Správce Webu