Obsah

Exkurze ve Všestarech

Typ: ostatní
Dne 26. 3. 2019 navštívili žáci V. A a VI. tř. Archeopark ve Všestarech. První část prohlídky se konala uvnitř areálu. Prohlídka byla doprovázena výkladem, ze kterého jsme se dozvěděli zajímavé informace o depotech, jeskynních malbách, pravěké zvěři, pohřbívání a stravě pravěkých obyvatel. Mohli jsme si prohlédnout oštěpy, kopí, pěstní klín, štíty, sekeru a další pravěké zbraně a nástroje z různých období.

Druhá část prohlídky se konala venku. Nejdříve jsme si prohlédli nejstarší druh obydlí, domek z kůží, klacků a mamutích kostí. Vyzkoušeli jsme si házení oštěpem i střelbu lukem. Dále jsme obcházeli různá stanoviště, kde jsme si mohli vyzkoušet vyrobit kamennou sekyru, obdělat půdu dřevěným nářadím, nadrtit celozrnnou mouku a uvařit v keramickém hrnci na ohni mléčnou celozrnnou kaši, která nám moc chutnala. Na exkurzi jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých věcí a vyzkoušeli si různé činnosti.

Abychom si trochu protáhli tělo, stavili jsme se na zpáteční cestě v zábavném parku Tongo v Hradci Králové, kde jsme si užili různých atrakcí a legrace.

Co říci na závěr? Moc se nám na obou místech líbilo.


Vytvořeno: 12. 4. 2019
Poslední aktualizace: 12. 4. 2019 09:10
Autor: Správce Webu