Obsah

Exkurze 9.třídy na ÚP Chrudim

Typ: ostatní
V rámci volby povolání navštívili 4. 9. 2020 žáci deváté třídy IPS na Úřadu práce v Chrudimi. Tam je již očekávala Bc. Markéta Kynclová a Martina Velflová, s prezentací o trhu práce v České republice a o možnostech uplatnění absolventů škol. Po krátkém povídání se žáci měli zamyslet nad tím, co je baví, co jim jde a jak si představují svůj budoucí život. K tomu jim měly mimo jiné pomoci i karty s ptákem, který znázorňoval různé profese.

. Poté žáci zpracovávali ve skupinách odpovědi na otázky, které profese pracují venku, které naopak uvnitř, které povolání vyžaduje práci rukama, které spíše hlavou nebo případně hlavou i rukama současně. Jaké výhody nebo nevýhody má pobyt na internátě a jaké výhody nebo nevýhody má podnikání. Od obou lektorek se žáci dozvěděli důležité informace k volbě správné školy, ale mnohé čeká ještě těžké rozhodování.

Mgr. M. Kořínková, Veronika Ondráčková


Vytvořeno: 11. 9. 2020
Poslední aktualizace: 11. 9. 2020 13:27
Autor: Správce Webu