Obsah

Zvíře není věc

Typ: ostatní
Nela Bochníčková, žákyně současné 9. tř., získala 2. místo v celostátní výtvarné soutěži „Zvíře není věc“v kategorii žáků 8. – 9. ročníku. Soutěž se konala pod záštitou města Dvůr Králové nad Labem ve spolupráci se Safari Parkem ve Dvoře Králové nad Labem a bylo do ní zasláno celkem 909 prací. Zaměřila se na vztah lidí ke zvířatům. Podtématem letošního ročníku bylo „Zvíře není hračka“.

V současné době se totiž potkáváme s rostoucím počtem „zookoutků a podobných zařízení“, kde dochází k ochočování a mazlení se s divokými zvířaty (lvy, tygry, gepardy…), kteří nejsou už nikdy schopni vést život, který by se alespoň přibližoval přirozeným podmínkám. Taková zvířata se časem stanou pro člověka nebezpečná, jsou zavírána do nevyhovujících klecí a v některých případech i utrácena. Pro lidi je někdy obtížné rozlišovat mezi domácími mazlíčky (zvířaty k tomuto po generace šlechtěnými) a divokými zvířaty.

   Výstava a slavnostní vernisáž vybraných prací se uskutečnila 19. září 2019 v Safari Parku Dvůr Králové nad Labem. Nele k tomuto úspěchu moc blahopřejeme.

                                                                                          Iva Trnková


Vytvořeno: 23. 9. 2019
Poslední aktualizace: 23. 9. 2019 07:41
Autor: Správce Webu