Obsah

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ ZDRAVÁ A NEMOCNÁ PŘÍRODA PARDUBICKÉHO KRAJE

Typ: ostatní
Více než sedmnáct stovek dětských výtvarných prací z celého Pardubického kraje dorazilo do soutěže Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje. Děti z mateřských, základních i středních škol svojí aktivitou opět potvrdily, že jde o největší výtvarnou soutěž svého druhu u nás. Její desátý ročník se konal za podpory Pardubického kraje, Správy a údržby silnic Pardubického kraje a společnosti EKO-KOM. Hlavním úkolem mladých výtvarníků bylo ztvárnit přírodu čistou, ale i takovou, na které je vidět negativní vliv člověka a jeho činnosti.

Použít přitom mohli jakoukoliv výtvarnou techniku. Kvůli nařízení Bezpečnostní rady státu proběhlo vyhlášení vítězných prací poněkud netradičně. Do sálu pardubické Reálky nemohly být, na rozdíl od minulých let, pozvány děti. Ovšem pořadatelé nechtěli oznámení výsledků odkládat na neurčito, ani o něj mladé výtvarníky úplně připravit. Vyhlášení výsledků se společně s partnery soutěže v sále Reálky uskutečnilo a děti i pedagogové ho mohli sledovat v přímém přenosu na facebookových stránkách televize V1. Hodnotné ceny děti obdržely poštou. Naše škola zaslala do soutěže práce žáků 2., 5., a 7. třídy. Velmi nás potěšilo, že odborná porota vybrala a ocenila dvě žákyně naší školy mezi deseti finalisty. V kategorii od 7 do 10 let patřila mezi deset nejlepších Martina Adámková z 5. třídy a v kategorii od 11 do 15 let to byla Klára Skokanová ze 7. třídy. Moc jim k tomuto úspěchu blahopřejeme.

                                                                                       Za ZŠ Mgr. Iva Trnková a Mgr. Jitka Sedláková.


Vytvořeno: 31. 3. 2020
Poslední aktualizace: 31. 3. 2020 08:28
Autor: Správce Webu