Obsah

Výtvarná soutěž „Obrázek, který udělá radost hned dvakrát.“

Typ: ostatní
Naši školu oslovil v roce 2017 Fond ohrožených dětí Klokánek k účasti ve výtvarné soutěži s názvem „Obrázek, který udělá radost hned dvakrát.“ Předmětem malování byl pohádkový příběh. Radost hned dvakrát udělá proto, že nejen potěší děti v Klokánku, ale také přinese, prostřednictvím prodejní výstavy na internetových stránkách fondu, finanční pomoc Klokánku.

V soutěži se umístila Lucie Bromová s obrázkem „Červená Karkulka“. Z více jak 3 500 zúčastněných je to velký úspěch.

   Obrázek zakoupil kunsthistorik Patrik Šimon a díky jeho doporučení byla Lucie spolu s dalšími cca deseti dětmi pozvána 19. 11. 2018 na slavnostní večer do Prahy, do hotelu Grand Bohemia. Tady uspořádal Klokánek malou vernisáž a křest kalendáře z nejlepších obrázků. Mezi pozvanými byli také sponzoři Klokánku a společně jsme si užili hudební a pěvecká vystoupení uváděná známým moderátorem Karlem Voříškem. Vše zakončené pohoštěním a volnou zábavou.

   Patrik Šimon se chtěl s Lucií osobně seznámit a pozdravit. Proto byl velice rád, že jsme nabídnuté pozvání přijali. U Červené Karkulky chválil výraz obličeje a celkové zpracování hodnotil jako talentované.  Pro nás to byl také velký zážitek. Překvapilo nás jeho milé vystupování a zájem. Společně i s jeho rodinou jsme se vyfotili a hned po ukončení vernisáže si už odnášel obrázek domů.

                                                                                                                              Lucie Bromová, 9. tř.


Vytvořeno: 5. 12. 2018
Poslední aktualizace: 5. 12. 2018 12:53
Autor: Správce Webu