Obsah

V 17. ročníku Technohrátek naši žáci opět úspěšní

Typ: ostatní
Na Technohrátkách , které se konaly 11. 9. 2019 na Střední průmyslové škole stavební Pardubice Rybitví, obsadili žáci 9. třídy 1. místo za soutěž zručnosti a odvezli si velký ovocný dort.

Letošní deváťáci měli sice smůlu v odpolední soutěži, Hej ty, víš to“, protože odkrývali většinou první políčko z celého obrázku a z toho se opravdu nedalo poznat, co na obrázku je. Vše si ale vynahradili za dopolední soutěž zručnosti. Na každém ze šesti stanovišť si naše družstvo vybralo své zástupce. Úkoly, které plnili, nebyly určeny pouze jednotlivcům, ale musely při nich spolupracovat celé skupiny, například při stavbě „babylonské zdi“. Kromě toho si vyzkoušeli, co obnáší projektování v programu CAD, křížové plátování, sestavení jednoduchého tesařského spoje nebo řezání plazmou. Také kování ocelové špice v kovárně jim dalo pořádně zabrat. Každý splněný úkol byl obodován od jednoho do 10 bodů a celkové hodnocení bylo vyhlášeno na konci odpoledního programu.

                                                                                                              Mgr. Marie Kořínková


Vytvořeno: 23. 9. 2019
Poslední aktualizace: 23. 9. 2019 07:39
Autor: Správce Webu