Obsah

Školní kolo soutěže Pythagoriáda 2019

Typ: ostatní
Školní kolo soutěže Pythagoriáda 2019 1Začátkem dubna proběhla v 5. až 8. třídě naší školy školní kola matematické soutěže Pythagoriáda. Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Příklady rozvíjí mj. prostorovou představivost či logické uvažování. Při této soutěži se nepoužívají ani tabulky, ani kalkulačky. Soutěžící mají za úkol během 60 minut vyřešit 15 příkladů, přičemž za každý správně vyřešení příklad získávají 1 bod. Úspěšnými řešiteli se stávají žáci, kterým se podařilo získat alespoň 10bodů. Za špatné odpovědi se na rozdíl od soutěže Klokan body neztrácejí.

V letošním ročníku této soutěže se úspěšnými řešiteli stali: v 6. třídě Nikola Šrámková s 12 body. V 7. třídě vybojovali toto ocenění  Jakub Klemák a Adam Huy Hoang s 12 body. V osmé třídě se úspěšným řešitelem stal Martin Brynych s 10 body.

                Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme jim hodně dalších úspěchů.

                                                               Mgr. Marie Kořínková, Mgr. Iva Trnková a Mgr. Marie Vomáčková


Vytvořeno: 25. 4. 2019
Poslední aktualizace: 25. 4. 2019 13:49
Autor: Správce Webu