Zelený ParDoubek 2014

Zelený ParDoubek 2014 - 1V loňském školním roce jsme se již pošesté úspěšně zapojili do krajské soutěže Zelený ParDoubek. Jedná se o naprosto ojedinělou soutěž v ČR, která se koná ve dvouletém intervalu. Oceňuje nejlepší školy Pardubického kraje, které se věnují ekologické výchově žáků. Soutěžní práce zahrnovala soupis veškerých ekologických aktivit a ekologického provozu školy za rok 2013. Vyhodnocení této soutěže proběhlo 21. 10. 2014 na krajské konferenci EVVO v Pardubicích. Naše škola získala 2. místo mezi všemi 63 zapojenými školami Pardubického kraje od škol mateřských až po školy střední. Obhájila tak titul EKOLOGICKÉ ŠKOLY 1. STUPNĚ. Stupeň 1 je určen školám a zařízením, které mění své okolí a svět, výsledky jejich práce mají kladný dopad na přírodu a město, uplatňují principy environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v každodenním provozu školy, mají velmi dobrou úroveň ekologické výchovy žáků a aktivní vzdělávání pedagogů.
Iva Trnková

Vytvořeno: 30. 10. 2014