Obsah

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ ZDRAVÁ A NEMOCNÁ PŘÍRODA PARDUBICKÉHO KRAJE

Typ: ostatní
VÝTVARNÁ SOUTĚŽ ZDRAVÁ A NEMOCNÁ PŘÍRODA PARDUBICKÉHO KRAJE - 1Žáci naší školy se velmi úspěšně zapojili do výtvarné soutěže Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje. Mohli kreslit obrázky s motivy: zdravá a nemocná příroda nebo autem, vlakem, lodí a letadlem do přírody. Do soutěže jsme zaslali obrázky žáků 5., 6., 7., 8. a 9. třídy. Po veřejném hlasování na internetu ještě nejlepších 10 výtvorů z každé kategorie a z celkového množství více než 1500 prací vybírala odborná porota. V porotě zasedali hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, zástupci partnerů soutěže, ale také umělci – například ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal, akademický malíř František Zálabský či fotograf Tomáš Kubelka. 22. 2017 proběhlo v sídle Pardubického kraje slavnostní vyhlášení výsledků.

Pro nás bylo obrovským úspěchem, že odborná porota ocenila 2. místem Lucii Bromovou ze 7. třídy a 3. místem Nikoletu Ciobanu z 8. třídy v kategorii žáků od 11 do 15 let. Do první desítky oceněných prací se dostaly v kategorii od 11 do 15 let Radka Šindelářová ze 6. třídy, Tereza Daruová a Tereza Plevová z 8. třídy, Michaela Pospíšilová a Anna Zajícová z 9. třídy, v kategorii od 7 do 10 let Martin Fulín z 5. třídy. Základní škola v Ronově se stala premiantem v soutěži. Z deseti finalistů totiž hned osm bylo z naší školy. Tereza Daruová se navíc stala ve své kategorii vítězkou internetového hlasování. Slavnostní vyhlášení, na kterém si děti převzaly medaile a hodnotné věcné dárky, bylo doplněno malým rautem. Děti si to opravdu užily. Moc jim k těmto úspěchům blahopřejeme. Za ZŠ Iva Trnková


Vytvořeno: 27. 2. 2017
Poslední aktualizace: 15. 8. 2017 13:07
Autor: Správce Webu