Obsah

UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO

Typ: ostatní
UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO - 1V naší republice už v současnosti funguje poměrně propracovaný systém odpadového hospodářství, takže třídit je nám umožněno prakticky všechno. Přesto by museli být mnozí z nás slepí, aby neviděli ten nepořádek ve škarpách nebo na jiných místech v přírodě, kam odpadky vůbec nepatří. V každé obci jsou dnes kontejnery a na mnoha místech sběrné dvory. Proč musí být škarpy plné plastových i skleněných lahví či zbytků střešních krytin? Proč si občas někdo splete přírodu s popelnicí a vyhodí tam tašky s odpadem, televizi, pneumatiku? Takovéto chování je určitě trestuhodné. V rámci úklidové akce „ULIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO“jsme vyrazili ve středu 5. 4. po vyučování s 30 dobrovolníky ze školy vyčistit škarpy z Ronova nad Doubravou směrem do Kněžic, Biskupic a Žlebských Chvalovic.

Nasbírali jsme několik plných pytlů odpadu a ve škarpě na Kněžice jsme odhalili černou skládku se střešní krytinou, kterou jsme nahlásili příslušným úřadům. Za účast při této akci děkuji všem žákům a paní učitelce Kořínkové, Auersvaldové, Sedlákové a Mojžíšové. Poděkování patří také firmě Rupol a panu Mojžíšovi, který nám odvezl pytle do sběrného dvora. Netolerovat nepořádek a ukázat dětem, že samy mohou něco změnit, je myslím jediná cesta, jak zlepšit přístup lidí k přírodě. Za ZŠ Iva Trnková


Vytvořeno: 7. 4. 2017
Poslední aktualizace: 15. 8. 2017 13:08
Autor: Správce Webu