Obsah

UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO

Typ: ostatní
V rámci úklidové akce „UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO“jsme vyrazili ve středu 3. 4. po vyučování s 60 žáky z naší školy vyčistit příkopy z Ronova nad Doubravou do Kněžic, Biskupic, Mladotic a Žlebských Chvalovic. Uklízeli jsme i okolo řeky, částečně jsme odstranili starou černou skládku v úvozové cestě za mostem u skautů a posbírali jsme nepořádek okolo Nového rybníka. Nasbírali jsme 20 plných pytlů odpadu.

Za účast při této akci děkuji všem žákům a paní učitelce Auersvaldové, Bížové, Jirákové, Kořínkové, Sejčkové, Spěvákové a Vomáčkové, ale i paní Zdražilové a panu Sejčkovi a Spěvákovi, kteří se také aktivně zapojili.  Poděkování patří také firmě Rupol, panu Mojžíšovi a paní učitelce Mojžíšové, kteří odvezli pytle s odpadky do sběrného dvora.

      Je hrozné, že v dnešní době, kdy jsou kontejnery všude a je otevřený sběrný dvůr, se najdou  jedinci, kteří přesto do škarpy odhodí záchod nebo televizi.

To už jsou takové trochu extrémy, nicméně příkopy a příroda kolem nás je plná lahví, sáčků, plechovek od pití a krabiček od cigaret. Někteří spoluobčané si stále myslí, že je normální tyto věci vyhazovat z auta.

      Netolerovat nepořádek a ukázat dětem, že samy mohou něco změnit, je myslím jediná cesta, jak v budoucnu zlepšit současný, poměrně neutěšený stav. Nechceme přece žít na skládce!   

                                                                                              Za ZŠ Iva Trnková


Vytvořeno: 12. 4. 2019
Poslední aktualizace: 12. 4. 2019 09:22
Autor: Správce Webu