Obsah

Návštěva Ekocentra Paleta Chrudim

Typ: ostatní
Návštěva Ekocentra  Paleta Chrudim 1V úterý 29. 1. 2019 si v Ekocentru Chrudim vyzkoušeli žáci 5. A., jakým způsobem si pomocí drátků, korálků a vhodného kamínku mohou vyrobit stromeček. Po úvodním zajímavém vyprávění paní Ludmily Gregorové Valáškové o tom, kdo dráteníci byli, a jak se žilo v dřívějších dobách, si žáci mohli z ošatky vybrat podle vzhledu nebo pohmatem, který kamínek jim je příjemný.

Kromě běžných oblázků byly na ošatce i rozpůlené polodrahokamy pocházející ze sbírky manžela paní Ludmily, které sbírá v Českém krasu. Práce s drátky a korálky šla žákům od ruky, takže za necelou hodinu měl každý svůj originální výrobek a mohli jsme se vypravit na prohlídku historických památek našeho okresního města. Celá akce se vydařila a při probírání Pardubického kraje v hodinách vlastivědy navážeme na prohlídku Chrudimi a její zajímavosti.

Mgr. Marie Kořínková


Vytvořeno: 12. 2. 2019
Poslední aktualizace: 12. 2. 2019 09:28
Autor: Správce Webu