Obsah

DEN ZEMĚ

Typ: ostatní
DEN ZEMĚ - 1Ve čtvrtek 20. 4. se žáci 6. třídy zúčastnili oslav Dne Země v Prachovicích. Po příjezdu jsme se shromáždili ve velkém sále školicího střediska. Úvodní slovo přednesl ředitel cementárny Karol Czubara a vedoucí pardubického Ekocentra Paleta pan Bureš. Poté jsme se vyfotili s ostatními žáky z okolních škol a přesunuli na jednotlivá stanoviště. Během celého dne byly pro žáky připraveny různé ekologické soutěže a exkurze cementárny a ecowasteenergy. Žáci poznávali rostliny našeho regionu a také sázeli keř svídu. Další aktivity byly zaměřeny na třídění odpadů a ochranu životního prostředí. Nechyběly ani tvořivé dílny, kde si žáci vyrobili svíčky, papír a utkali si náramek.

Za příjemně strávený den v cementárně Prachovice děkujeme organizátorům. Všechno bylo vzorně připravené, žáci dostali bezpečnostní vestu, občerstvení a na závěr balonek s logem CEMEX.


Vytvořeno: 26. 4. 2017
Poslední aktualizace: 15. 8. 2017 13:08
Autor: Správce Webu