Obsah

Zdravohrátky na Střední zdravotnické a sociální škole Chrudim

Typ: ostatní
Ve středu 4. 12. odjelo 8 dívek 7. a 8. třídy do Střední zdravotnické a sociální školy v Chrudimi. Po úvodním uvítání řadou významných hostů, mezi které patřil i radní Pardubického kraje pro školství pan Bohumil Bernášek, starosta Chrudimi pan František Pilný, ředitelka Centra pro celoživotní vzdělávání paní Monika Jirásková a další, odešly žákyně na stanoviště, kterých bylo na dopolední soutěž připraveno celkem 7. Děvčata si mohla vyzkoušet například resuscitaci nedýchajícího pacienta, zastavení žilního i tepenného krvácení, používání ochranných pomůcek, poznávání chirurgických nástrojů, správné mytí rukou před jakýmkoliv zákrokem, ale i práci Lékařů bez hranic a dorozumívání se v angličtině a anglické názvy orgánů. Všechna stanoviště byla velmi hezky připravená a dívkám byla mimo jiné doporučena aplikace Záchranka, kterou si každý může zdarma stáhnout do mobilu a v krizových situacích velmi pomůže například i s lokalizací místa, kam mají záchranáři jet.

V odpolední soutěži „Hej ty, víš to“, uplatnily dívky to, co se během dopoledne naučily. Přestože náš tým, který byl rozšířen ještě o 4 děvčata z Hrochova Týnce, nezískal žádnou cenu, odnesly si dívky z celého dne řadu důležitých informací a především si udělaly alespoň trochu představu o tom, zda by byla profese zdravotní sestry nebo sociální pracovnice pro ně vhodná. Mgr. Marie Kořínková


Vytvořeno: 10. 12. 2019
Poslední aktualizace: 11. 12. 2019 08:43
Autor: Správce Webu