Obsah

Zdravá 5

Typ: ostatní
Zdravá 5
Žáci naší školy absolvovali pod úžasným vedením zkušené lektorky v týdnu od 25. do 29. března výukový program o zdravém stravování Zdravá 5. Žáci 1. a 2. třídy se hravou formou seznámili s pěti základními zásadami zdravého stravování – se správným složením jídelníčku, pitným režimem, základy správného nákupu, důležitostí výživy pro lidské tělo a přípravou zdravé svačinky.

Žáci 3.- 5. třídy si zahráli deskovou hru Obchod Zdravé 5, kde odpovídali na kvízové otázky a plnili praktické zábavné úkoly. Sami si vyzkoušeli virtuální nákup na jedno jídlo dne.  Dvouhodinovka vaření čekala na žáky 2. stupně. Připravili občerstvení o čtyřech chodech a tak si pochutnali na čočkové polévce s kokosovým mlékem, pizze, pečených jablkách a nápoji lásky. Kromě toho se dozvěděli i zajímavé triky a tipy k vaření a skladbě jídelníčku. Celý program se nám moc líbil a díky Nadačnímu fondu Albert ho měli žáci zdarma.


Vytvořeno: 12. 4. 2019
Poslední aktualizace: 12. 4. 2019 09:18
Autor: Správce Webu