Obsah

Zážitkový kurz žáků 7. třídy 2019

Typ: ostatní
Aktivity v rámci prevence rizikového chování jsme zahájili ve dnech 19. – 20. září zážitkovým kurzem, který pro žáky 7. třídy připravuje školní metodik prevence a výchovný poradce. Ubytovaní jsme byli v autokempu „U Letadla“ na Seči, kde nám pan vedoucí poskytuje pro naše činnosti výborné zázemí.

Součástí kurzu byly hry na rozvoj verbální a neverbální komunikace a spolupráce v různě velkých a proměnlivých skupinách, činnosti, které rozvíjely schopnost domluvit se na společných pravidlech, umění prosadit si svůj názor a respektovat názory ostatních. Řada aktivit byla zaměřená na poznávání sebe sama i spolužáků. Nezapomněli jsme ani na uvědomění si různých druhů závislostí, čím nám škodí a jak proti nim bojovat.

 

V pátek dopoledne se uskutečnila zajímavá beseda s příslušníky Policie ČR, kterou zprostředkovaly tisková mluvčí a preventistka z Územního odboru Chrudim PČR. Přijelo také speciální auto Cizinecké policie. CP se zabývá problémy spojenými s cizinci na území ČR. Povoluje vstup cizincům, odhaluje nelegální migraci a řeší trestné činy spojené s překračováním hranic, provádí pobytové kontroly. Policisté ukázali žákům, podle jakých znaků odhalují padělané doklady, žáci pak sami zkoumali ochranné prvky na českých bankovkách.

 

V programu nechyběly ani běžné hry na odreagování, pantomimické výstupy při předvádění večerníčkových postaviček ani tradiční výlet na zříceninu hradu Oheb.

 

Počasí bylo sice chladné, ale slunečné a bezproblémové chování žáků a chutná strava v kempu přispěly ke zdárnému průběhu celé akce.


Vytvořeno: 25. 9. 2019
Poslední aktualizace: 25. 9. 2019 08:10
Autor: Správce Webu