Obsah

Projekt LES

Typ: ostatní
V průběhu dílny žáci 5. a 7. třídy měřili, rýsovali, skládali a potahovali desky leporela ubrouskovou technikou. Postupně si vyzkoušeli jednoduché knihařské postupy a práci s kartonem včetně polepu.

S pomocí razítek a obrázků se učili poznávat a rozlišovat různé druhy listnatých a jehličnatých stromů. Každý žák si během dílny vyrobil vlastní pomůcku k určování druhů stromů, kterou může využívat v dalších vyučovacích hodinách nebo při individuálních vycházkách do přírody. Žáky výroba herbáře od počátku velmi zaujala, soustředěně po celou dobu pracovali a všechny výsledné výrobky byly opravdu zdařilé. Následně na dílnu děti navázaly praktickým poznáváním stromů v okolní přírodě, vypracováním pracovních listů a hrami s přírodní tematikou.


Vytvořeno: 4. 11. 2019
Poslední aktualizace: 4. 11. 2019 08:01
Autor: Správce Webu