Obsah

Doprovodná opatření 2019

Typ: ostatní

V rámci celostátních projektů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol dostávají naši žáci zdarma každý týden různé druhy ovoce a zeleniny, popřípadě ovocné šťávy, a neochucené mléko.
Součástí jsou tzv. Doprovodná opatření, kde škola může získat podle počtu žáků ochutnávkové koše a výukové materiály a pomůcky. Naše škola si vybrala ochutnávkové koše ovoce a 8 sad pro pěstování drobné zeleniny, ochutnávkové koše mléčných výrobků a žákovské knížky.

Žáci se s paními učitelkami pustili do rozmanitých činností.

Nejprve si ovoce důkladně prohlédli a pojmenovali. Poté třídili na tuzemské a exotické, dále na peckovice, malvice. Poznávali ovoce také podle tvaru a chuti. Vysvětlovali si význam vitamínů pro lidský organismus. V některých třídách žáci vykrajovali a tvořili z ovoce nápadité postavičky, skřítky a zvířátka. Nejchutnější ovšem byly ovocné mísy, a tak žáci nakonec všechno ovoce snědli.

Sady pro pěstování byly rozděleny do tříd na 1. stupni a na školní zahradu. A žáci se snad do konce školního roku dočkají svých výpěstků.

Proběhla i ochutnávka mléčných výrobků – mlíček s různou příchutí, sýrů, jogurtů. Žáci 3. třídy poprosili paní kuchařky o spolupráci. Ty jim připravily pomazánky sýrové, tvarohové, s příchutí ořechovou, ovocnou či kokosovou, takže děti měly v jídelně výbornou svačinku.

Děkujeme společnosti Laktea, ovoce bylo kvalitní, mléčné výrobky v hojném množství. Děkujeme paním kuchařkám a paním učitelkám za to, že se do této akce s dětmi pustily.


Vytvořeno: 24. 5. 2019
Poslední aktualizace: 24. 5. 2019 14:32
Autor: Správce Webu