Obsah

Vítejte na stránkách naší školy

O škole

Základní škola Ronov nad Doubravou byla otevřená v roce 1882. V letech 1968 až 1972 proběhla rekonstrukce a přístavba nové části. Významnou stavbou, která povznesla kvalitu ve vybavení školy, se stala další přístavba budovy s tělocvičnou. Cvičit se v ní začalo v roce 1988. V roce 1994 spojil tělocvičnu a budovu školy krytý přechod. Cílová kapacita školy je 300 žáků. Od 1. 1. 2003 se ZŠ v Ronově nad Doubravou stala usnesením Zastupitelstva města Ronov nad Doubravou příspěvkovou organizací a je zařazena do sítě škol. Poskytuje základní vzdělání a připravuje žáky k dalšímu studiu na všech typech středních škol a odborných učilišť. Dlouhodobě je zaměřena na environmentální výchovu, která je realizována podle celoročního programu EVVO. Nabízí řadu volnočasových aktivit v podobě zájmových útvarů. Součástí je školní jídelna a školní družina. V areálu bylo nově vybudováno sportovní hřiště s umělým povrchem. Nedílnou součástí jsou také školní dílny a přírodní učebna.

 

 

 

eu

Název projektu: Stavební úpravy dílen – ZŠ Ronov nad Doubravou

Registrační číslo projektu: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0009252

Datum zahájení: 1. 11. 2017

Datum ukončení: 30. 6. 2020

 

 

 

Aktuálně

10.09.2019

Šťastné stáří

Šťastné stáří

Žákyně naší školy Nikola a Nela se zapojily do výtvarné soutěže Šťastné stáří.

Detail

10.09.2019

Bylinkárna a zemědělství na Kačině

Bylinkárna a zemědělství na Kačině

Žáci VII. tř. absolvovali 9. září ekovýchovný program zaměřený na bylinky a zemědělství v areálu Národního zemědělského muzea Kačina. Pomocí smyslů se seznámili nejen s bylinkami samotnými, ale také s jejich významem a použitím, připomněli si jejich využití pro kuchyň i léčitelství, ochutnali bylinkový čaj i sirup a připravili si kanapky s bylinkovou pomazánkou. Prostřednictvím hravých aktivit se seznámili s různými druhy ovoce a zeleniny. Ochutnali ovoce sušené, povidla i mošty, aby si uvědomili, jak uchovávali ovoce naši předci.

Detail

27.06.2019

Zahradní slavnost

Zahradní slavnost

Žáci naší školy se každoročně zapojují do různých soutěží – přírodopisných výtvarných, literárních, recitačních, matematických, floristických, chemických, sportovních – a velmi často jsou úspěšní nejen na okresní a krajské úrovni, ale i v celostátních kolech. Škola pro tyto žáky uspořádala v úterý 25. června zahradní slavnost jako poděkování za to, že dělají dobré jméno naší škole i našemu městu. Z rukou pana ředitele Havránka a pana starosty Lesáka žáci převzali drobné ceny a diplomy.

Detail

26.06.2019

Školní výlet 3. třídy

Školní výlet 3. třídy

Ve čtvrtek 13. června vyrazili žáci třetího ročníku na výlet do Hradce Králové. Cílem byl zábavný park Tongo, kam se všichni moc těšili. Po příjezdu a příchodu do areálu se děti nadšeně vrhly na různé atrakce. Užívaly si skluzavky, skákací hrady a trampolíny, prolézačky i jízdu na různých šlapadlech. Vydechly si a odpočinuly až při občerstvení. Po načerpání nových sil vyrazily opět do víru skvělé zábavy. Ani se jim nechtělo odjíždět. Výlet se moc vydařil. Děti se vracely plné nových zážitků a dojmů. Žáky doprovázeli třídní učitelka Mgr. I. Krulišová a asistent pedagoga Mgr. M. Žitek.

Detail

24.06.2019

Jaro ve školní družině

Jaro ve školní družině

Jarní dny byly ve školní družině zaplněny rozmanitými aktivitami, které jsme si všichni patřičně užili. Barevné a hravé – takové bylo naše jarní tvoření. Vyráběli jsme různé jarní dekorace. Maminky byli jistě potěšeny přáníčky zhotovenými ke Svátku matek. Nadále jsme pravidelně sportovali v tělocvičně, ale hlavně jsme s nadšením pobývali venku na procházkách v přírodě, a především na školním hřišti.

Detail

24.06.2019

Doprovodná opatření 2019 – 2. část

Doprovodná opatření 2019 – 2. část

Protože naší škole ještě zbývaly body k využití Doprovodných opatření – Mléko do škol, objednali jsme dalších sedm ochutnávkových košů mléčných výrobků. Paní kuchařky všechno zpracovaly a připravily pro žáky na svačinu různé dobrůtky – pomazánky z tvarohu, obložené sýrové mísy, mozzarellu s rajčaty a bylinkami, dipy z bílých jogurtů – nebo si žáci jen pochutnali na chlazeném mlíčku. Bylo to všechno nejen moc dobré, ale i vkusně upravené a na pohled přitažlivé. Můžete posoudit podle fotografií. Děkujeme paním kuchařkám, že i přes náročnou svoji práci přichystaly dětem chutné a zdravé menu.

Detail