Obsah

Webové stránky se v současné době upravují.

 

 

 

Aktuální epidemiologické situace - PES: Protiepidemický systém ČR

Návrat dětí do ZŠ: od pondělí 4. ledna 2021 - 1. + 2. třída - prezenční výuka

3. - 9. třída - distanční výuka dle upravených rozvrhů

 

 

výuka na dálku

 

Žádost o ošetřovné

 

Prezentace školy

 

Organizace školního roku 2020/2021

 

O škole

 

Základní škola Ronov nad Doubravou byla otevřená v roce 1882. V letech 1968 až 1972 proběhla rekonstrukce a přístavba nové části. Významnou stavbou, která povznesla kvalitu ve vybavení školy, se stala další přístavba budovy s tělocvičnou. Cvičit se v ní začalo v roce 1988. V roce 1994 spojil tělocvičnu a budovu školy krytý přechod. Cílová kapacita školy je 300 žáků. Od 1. 1. 2003 se ZŠ v Ronově nad Doubravou stala usnesením Zastupitelstva města Ronov nad Doubravou příspěvkovou organizací a je zařazena do sítě škol. Poskytuje základní vzdělání a připravuje žáky k dalšímu studiu na všech typech středních škol a odborných učilišť. Dlouhodobě je zaměřena na environmentální výchovu, která je realizována podle celoročního programu EVVO. Nabízí řadu volnočasových aktivit v podobě zájmových útvarů. Součástí je školní jídelna a školní družina. V areálu bylo nově vybudováno sportovní hřiště s umělým povrchem. Nedílnou součástí jsou také školní dílny a přírodní učebna.

 

 

 

 

 

 

Aktuálně

21.01.2021

Na procházce

Na procházce

V hodině prvouky využili žáci 1. ročníku vhodného počasí a vyrazili na procházku. Cílem bylo dojít k řece, kde budou pozorovat a krmit divoké kachny. Krmení přilákalo i nutrie a labutě, což bylo příjemné zpestření. Děti si všímaly rozdílů mezi ptáky, měly spoustu dotazů. Cestou do školy si povídaly a sdílely své dojmy. Dnešní hodina se prostě vydařila. Mgr. Irma Krulišová

Detail

13.01.2021

OHLÉDNUTÍ ZA ADVENTEM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

OHLÉDNUTÍ ZA ADVENTEM VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Abychom si s dětmi ve školní družině zkrátili zdlouhavé čekání na příchod Ježíška, zpestřili jsme si adventní čas různými vánočními aktivitami. Pustili jsme se do výroby vánočních přáníček a dekorací, svátečně jsme si vyzdobili družiny. Vánoční besídky se tentokrát kvůli zvýšeným hygienickým opatřením musely obejít bez tradiční ochutnávky cukroví, ale i tak jsme si je patřičně užili. Velikou radost nám udělala vánoční nadílka – dostali jsme krásné nové hry a stavebnice, se kterými si teď velmi rádi hrajeme.

Detail

14.12.2020

Olympiáda v českém jazyce 2020/2021

Olympiáda v českém jazyce 2020/2021

Školního kola Olympiády v českém jazyce se zúčastnilo 17 žáků (5 z 8. a 12 z 9. třídy) s těmito výsledky: 1. Adam Kopp, 8. tř. 2. Tereza Koubová, 9. tř. 3. Matěj Brtek, 9. tř. 4. Huy Hoang Pham, 9. tř. 5. Tereza Hazuková, 9. tř. (Pořadí na dalších místech neuvádíme.) Žáci, kteří obsadili 1. a 2. místo, budou reprezentovat naši školu v okresním kole, které se uskuteční 28. ledna 2021 v Chrudimi.

Detail

14.12.2020

Mezinárodní projekt Záložka do knihy spojuje školy: Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze

Mezinárodní projekt Záložka do knihy spojuje školy: Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze

Také v tomto školním roce se naši žáci s paními učitelkami a vychovatelkami zapojili do mezinárodního projektu Záložka do knihy spojuje školy, tentokrát na téma: Radost ze čtení ukrytá ve verších básní nebo v próze

Detail

08.12.2020

Zelený ParDoubek

Zelený ParDoubek

Naše základní škola se již po několikáté úspěšně zapojila do krajské ekologické soutěže Zelený ParDoubek. Soutěž je určena koordinátorům ekologické výchovy nebo jiným zástupcům škol mateřských, základních, praktických, speciálních a středních se sídlem v Pardubickém kraji a KONÁ SE VE DVOULETÉM INTERVALU. OCEŇUJE NEJLEPŠÍ ŠKOLY PARDUBICKÉHO KRAJE, KTERÉ SE VĚNUJÍ EKOLOGICKÉ VÝCHOVĚ ŽÁKŮ. SOUTĚŽNÍ PRÁCE SE SKLÁDALA ZE DVOU ČÁSTÍ. TA PRVNÍ OBNÁŠELA VYPLNĚNÍ rozsáhlého soutěžního dotazníku, který zahrnoval výsledky dvouleté práce školy v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty a hodnotil také práci a osobnost koordinátora EVVO. Druhá část soutěžního úkolu byla tvořena prezentací s výčtem všeho, co se na škole v této oblasti děje.

Detail

02.12.2020

Učení nemusí být mučením…

Učení nemusí být mučením…

Září je spojeno s nástupem do školy, a také s novými školními povinnostmi. Třeťáci využili posledních letních dnů a odpolední vyučování si zpestřili ve venkovní učebně. Roušky jsme vyměnili za originální úsměvy a práce ve dvojicích nám šla pěkně od ruky!

Detail