Vítejte na stránkách naší školy

O škole

Základní škola Ronov nad Doubravou byla otevřená v roce 1882. V letech 1968 až 1972 proběhla rekonstrukce a přístavba nové části. Významnou stavbou, která povznesla kvalitu ve vybavení školy, se stala další přístavba budovy s tělocvičnou. Cvičit se v ní začalo v roce 1988. V roce 1994 spojil tělocvičnu a budovu školy krytý přechod. Cílová kapacita školy je 300 žáků. Od 1. 1. 2003 se ZŠ v Ronově nad Doubravou stala usnesením Zastupitelstva města Ronov nad Doubravou příspěvkovou organizací a je zařazena do sítě škol. Poskytuje základní vzdělání a připravuje žáky k dalšímu studiu na všech typech středních škol a odborných učilišť. Dlouhodobě je zaměřena na environmentální výchovu, která je realizována podle celoročního programu EVVO. Nabízí řadu volnočasových aktivit v podobě zájmových útvarů. Součástí je školní jídelna a školní družina. V areálu bylo nově vybudováno sportovní hřiště s umělým povrchem. Nedílnou součástí jsou také školní dílny a přírodní učebna.

Název projektu: Stavební úpravy dílen – ZŠ Ronov nad Doubravou

Registrační číslo projektu: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0009252

Datum zahájení: 1. 11. 2017

Datum ukončení: 30. 6. 2020

Šťastné stáří

Žákyně naší školy Nikola a Nela se zapojily do výtvarné soutěže Šťastné stáří.

Bylinkárna a zemědělství na Kačině

Žáci VII. tř. absolvovali 9. září ekovýchovný program zaměřený na bylinky a zemědělství v areálu Národního zemědělského muzea Kačina. Pomocí smyslů se seznámili nejen s bylinkami samotnými, ale také s jejich významem a použitím, připomněli si jejich využití pro kuchyň i léčitelství, ochutnali bylinkový čaj i sirup a připravili si kanapky s bylinkovou pomazánkou. Prostřednictvím hravých aktivit se seznámili s různými druhy ovoce a zeleniny. Ochutnali ovoce sušené, povidla i mošty, aby si uvědomili, jak uchovávali ovoce naši předci.

27.06.2019

Zahradní slavnost

Žáci naší školy se každoročně zapojují do různých soutěží – přírodopisných výtvarných, literárních, recitačních, matematických, floristických, chemických, sportovních – a velmi často jsou úspěšní nejen na okresní a krajské úrovni, ale i v celostátních kolech. Škola pro tyto žáky uspořádala v úterý 25. června zahradní slavnost jako poděkování za to, že dělají dobré jméno naší škole i našemu městu. Z rukou pana ředitele Havránka a pana starosty Lesáka žáci převzali drobné ceny a diplomy.

26.06.2019

Školní výlet 3. třídy

Ve čtvrtek 13. června vyrazili žáci třetího ročníku na výlet do Hradce Králové. Cílem byl zábavný park Tongo, kam se všichni moc těšili. Po příjezdu a příchodu do areálu se děti nadšeně vrhly na různé atrakce. Užívaly si skluzavky, skákací hrady a trampolíny, prolézačky i jízdu na různých šlapadlech. Vydechly si a odpočinuly až při občerstvení. Po načerpání nových sil vyrazily opět do víru skvělé zábavy. Ani se jim nechtělo odjíždět. Výlet se moc vydařil. Děti se vracely plné nových zážitků a dojmů. Žáky doprovázeli třídní učitelka Mgr. I. Krulišová a asistent pedagoga Mgr. M. Žitek.

24.06.2019

Jaro ve školní družině

Jarní dny byly ve školní družině zaplněny rozmanitými aktivitami, které jsme si všichni patřičně užili. Barevné a hravé – takové bylo naše jarní tvoření. Vyráběli jsme různé jarní dekorace. Maminky byli jistě potěšeny přáníčky zhotovenými ke Svátku matek. Nadále jsme pravidelně sportovali v tělocvičně, ale hlavně jsme s nadšením pobývali venku na procházkách v přírodě, a především na školním hřišti.

24.06.2019

Doprovodná opatření 2019 – 2. část

Protože naší škole ještě zbývaly body k využití Doprovodných opatření – Mléko do škol, objednali jsme dalších sedm ochutnávkových košů mléčných výrobků. Paní kuchařky všechno zpracovaly a připravily pro žáky na svačinu různé dobrůtky – pomazánky z tvarohu, obložené sýrové mísy, mozzarellu s rajčaty a bylinkami, dipy z bílých jogurtů – nebo si žáci jen pochutnali na chlazeném mlíčku. Bylo to všechno nejen moc dobré, ale i vkusně upravené a na pohled přitažlivé. Můžete posoudit podle fotografií. Děkujeme paním kuchařkám, že i přes náročnou svoji práci přichystaly dětem chutné a zdravé menu.